Fikrinin Fikri

Yarasa Çorbası Tarifi

31.01.2020
2.425

Bu yazımızda yarasa çorbası nedir? Yarasa çorbası tarifi nasıl yapılır. Gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Asyanın öldürücü  lezzetlerinden biri olan yarasa çorbası ve tarifi ile kaşınızdayız. Hubei Eyaleti bölgesinde Wuhan şehrinde son derece popüler olan yarasa çorbasının öldürücü lezzetine birlikte bakalım. Birçok Asya yemeği gibi, bu özel çorbanın da tıbbi nitelikleri vardır ve bazen belirli rahatsızlıklar için bir çare olarak tüketilir.

Nerenin lezzeti : Uzak doğu asya genelinde popüler bir çorba
Lezzeti : İdam edilecek mahkumun son yemeği bile olmayacak iğrençlikte.
Servis Öneri:  Ham taze kesilmiş yarasa mideniz bulanmıyorsa, mideniz bulanıyorsa yarasayı bütün olarak tasınızda servis isteyin.

Çin, Tayland, Laos, Filipinler, Vietnam ve Kamboçya’nın lezzetlerinden biri olan yarasa çorbası son derece popülerdir. Birçok Asya yemeği gibi, bu özel çorbanın da tıbbi nitelikleri olduğuna ve bazen belirli rahatsızlıklar için bir çözüm bulduğuna inanılır. Örneğin, çorbada yarasa kanı varlığının solunum bozukluklarına yardımcı olduğu söylenir ve gözlere sürecek kadar şanslıysanız, bir göz problemini iyileştirmeye yardımcı olacağına inanılıyor.

Sonuçta her kültürün kendine has bir şifa için yediği hayvanlar vardır. Bizim kültürümüzde en bilineni mayasıl rahatsızlığı için kirpi yenmesi de buna bir örnek olarak gösterilebilir.

Size tek tavsiyem oranız buranız rahatsız olunca yarasa kirpi akrep örümcek solucan yemek yerine gidin bir hastaneye sıkıntınızı doktorlara aktarın ölecekseniz de onların elinde ölün.

Yarasa Çorbası Tarifi

Canlı yarasaları büyük bir tencerede kaynar suya atarak tencereyi kapatınız (yarasa canlı olduğu için uçabilir. Vicdanınız varsa hayvanları canlı canlı pişirmeyin). Daha sonra, tadını oluşturmak için tuz ve karabiber ile iri doğranmış soğan eşliğinde biraz zencefil ekleyin. Bir saat kaynadıktan sonra yarasalar çıkartmadan soğumaya bırakın. Soğan, soya sosu ve hindistan cevizi kreması ile servis edilir. Servise yakın tekrar çorbanızı ısıtıp sosları ilave edip o şekilde servis edin. Afiyet olsun!

 

yarasa çorbası tarifi

yarasa çorbası tarifi

Yarasa yemek tercih meselesi olsada tehlikelidir. ölüm riski vardır. Hiçbir zaman ölüm riski olan bir şeyi sizlere tavsiye etmeyeceğiz.

Ama aksiyon arayanlar bu lezzeti ülkemizde bulması zor olacağı için uzak doğuya giderek bu lezzeti tadabilir.

Yarasa çorbasını içenler var ise yorumlarda tadı hakkında görüşlerini bize bildirebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Telif hakları saklıdır. | Tasarım : Fikri Web Tasarım